Most k umění z.s.

[zpět - Uskutečněné akce]

Akce v roce 2014

07. 12. 2014:  Federico Solmi Galerie Vernon

 
V Galerii Vernon probíhá světová premiéra video trilogie s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi italského umělce Frederica Solmiho žijícího v New Yorku a držitele prestižního Guggenheimova stipendia. Na tuto výstavu jsme zašli s dětmi z Klokánku Smržovka. Výstava představuje Solmiho videomalby (digitální obrazy) a kresby na papíře vyznačující se jasnými, sytými barvami, stejně jako křiklavými motivy. Solmi prostřednictvím těchto provokativních a satirických děl ztvárňuje dystopické vize naší dnešní společnosti. Staví do nového kontextu obrazy vytržené z prostředí videoher, populární kultury a internetu a vytváří nápaditá umělecká díla, která odvážným způsobem komentují palčivé otázky, jež bývají ve veřejných debatách často opomíjeny. Inspirováni jeho dílem jsme workshop pojali netradičně, pomocí vlastních stínů jsme namalovali základ který jsme doplnili všemožnými kresbami a výstřižky z časopisů. Dále jsme si prošli vánoční Prahu, projeli jsme se na lodi, navštívili Muzeum Karlova mostu a na závěr byl dobrý oběd.


30. 11. 2014:  Farma Michael,Tvrz Nedvězí

 
S dětmi z Klokánku Láskova jsme byli pozváni na projížďku na koních do Farmy Michael, Tvrz Nedvězí. Nejprve jsme pod odborným dozorem koně hřebelcovali a pak osedlali. Projížďku si děti náležitě užily neboť  na koni jely poprvé v životě a tak si uvědomily  jak je  to doopravdy  těžké. V televizi to vypadá tak jednoduše když princ skáče na koněJ. Po projížďce jsme měli skvělý oběd. Nejstarší části Tvrze Nedvězí, která je románsko-gotického původu, sahají až do 12. století. První potvrzené písemné záznamy, týkající se převodu majetku, pocházejí z roku 1358. Tvrz byla střídavě v držení církve, šlechty i vysokých královských úředníků.Unikátní selská stavení i honosné budovy románsko-gotického původu nyní tvoří organický celek dvorce, který představuje průřez tradiční venkovskou architekturou od 14. do 19. století. Nedílnou součástí jsou dobové doplňky exteriérů i interiérů a kultivovaná zahrada s potůčkem a voliérou s dravými ptáky.Pro děti to byl nevšední a krásný zážitek.

29. 11. 2014:  Federico Solmi Galerie Vernon

 
V Galerii Vernon jsme s dětmi z Klokánku Láskova navštívili světovou premiéru video trilogie s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi italského umělce Frederica Solmiho žijícího v New Yorku a držitele prestižního Guggenheimova stipendia. Výstava představuje Solmiho videomalby (digitální obrazy) a kresby na papíře vyznačující se jasnými, sytými barvami, stejně jako křiklavými motivy. Solmi prostřednictvím těchto provokativních a satirických děl ztvárňuje dystopické vize naší dnešní společnosti. Staví do nového kontextu obrazy vytržené z prostředí videoher, populární kultury a internetu a vytváří nápaditá umělecká díla, která odvážným způsobem komentují palčivé otázky, jež bývají ve veřejných debatách často opomíjeny. Inspirováni jeho dílem jsme workshop pojali netradičně, pomocí vlastních stínů jsme namalovali základ který jsme doplnili všemožnými kresbami a koláží s výstřižky z časopisů. Dále jsme si prošli vánoční Prahu, projeli jsme se na lodi společnosti Pražské Benátky, navštívili Muzeum Karlova mostu a na závěr byl dobrý oběd.19.10. 2014:  Jízdárna Pražského hradu „Zapřažená krása“

S dětmi z Klokánku Láskova Praha 4 jsme navštívili  poslední den výstavy „Zapřažená krása“ v Jízdárně Pražského hradu. Děti si prohlédly „jezdecké oblečení“, kočáry posledního korunovaného českého krále Ferdinanda V. Dobrotivého a prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.Vagón koněspřežné dráhy či speciální lafetu sloužící k pohřbům českých prezidentů. Náročně zdobené ceremoniální kočáry předních českých hodnostářů, vyřezávanou „limuzínu“ olomouckého arcibiskupa Antonína Theodora z Coloredo-Waldsee.Vedle sedmnácti originálních kočárů viděly i rozmanité druhy saní a nosítek dokládajících technologickou a uměleckou zručnost našich předků. Během následného workshopu si děti malovaly obrázky s koněspřežnou tématikou. Nakonec si daly dobrou pizzu a spokojeně se vrátily do Klokánku. Byl to opět krásně romanticky strávený den s vůní starých časů.

28.09. 2014:  Jízdárna Pražského hradu „Zapřažená krása“

S dětmi z Klokánku Štěrboholy jsme navštívili  Jízdárnu Pražského hradu, kde probíhala výstava „Zapřažená krása“. Prohlédli jsme si např. kočáry posledního korunovaného českého krále Ferdinanda V. Dobrotivého a prvního československého prezidenta T. G. Masarykam, a dále  vagón koněspřežné dráhy či speciální lafetu sloužící k pohřbům českých prezidentů, a náročně zdobené ceremoniální kočáry předních českých hodnostářů, např. vyřezávaná „limuzína“ olomouckého arcibiskupa Antonína Theodora z Coloredo-Waldsee. Vedle sedmnácti originálních kočárů jsme viděli i rozmanité druhy saní a nosítek dokládajících technologickou a uměleckou zručnost našich předků. Během následného workshopu si děti malovaly plátno které si vzaly do Klokánku a pak i obrázek do soutěže kde mohou vyhrát jízdu kočárem. Držíme jim palce aby jim to vyšlo… moc by si to přály. Nakonec jsme zašli na dobré jídlo. Byl to krásně romanticky strávený den s vůní starých časů.
15.6. 2014:   Landart Davle

Umělecký workshop v přírodě ve spolupráci s architektonickým studiem ArboGard, s.r.o. zaměřený na landart a architektonická díla z přírodních materiálů

Na konec školního roku jsme pro děti z Klokánku Štěrboholy připravili program v přírodě. Ve spolupráci s architektonickém studiem ArboGard,s.r.o. děti tvořily svá architektonická díla z přírodních materiálů. Postavily krásný hrad, ptačí budku, šperk a oponu u které si děti zahrály divadlo. Nakonec jsme opékali buřty. Bylo to moc fajn taková příprava na velké letní prázdniny. Pokud tyto díla někdo nerozbil tak tam jsou ještě dnes! 25.5. 2014:   Marie Borenstein - "Made in Africa" - NoStress Galery II

Umělecký workshop s výstavou exotických fotografií s dětmi z Klokánku Smržovka

Expedici do Afriky jsme tentokrát podnikli s dětmi z Klokánku Smržovka. Výstava fotografií Marie Borenstein v NoStress galerii nás přesunula z centra Prahy do divoké přírody. Lvi, hroši, žirafy a jiná zvířata na nás číhala. Hovořili jsme o spoustě zajímavostí ze světa zvířat, například když zvířata pijí tak se musí sklonit a právě v tom okamžiku jsou nejzranitelnější. Zebra vyrobená pouze z pryskyřice a koňských štětin od Michela Vitaloniho děti uchvátila protože vypadala opravdově. Po uměleckém workshopu a výborné svačince jsme se šli projet loďkou s Pražskými Benátkami po Vltavě. Výhled z loďky dětem nabízel neokoukaný pohled na Staré Město. Dobrým obědem jsme celý výlet zakončili. Byli jsme rádi, že nám počasí celý den přálo.13.4. 2014:   Marie Borenstein - "Made in Africa" - NoStress Galery

Umělecký workshop s výstavou exotických fotografií s dětmi z Klokánku Štěrboholy

„Výlet " na Africký kontinent jsme podnikli s dětmi z Klokánku Štěrboholy. Umožnila to výstava fotografií Marie Borenstein v NoStress galerii. Číhali jsme na lva, hrochy, žirafy a jiná různá africká zvířata, které děti zatím měly možnost vidět pouze v zoo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze světa zvířat například že hroch díky své tlusté hroší kůži nemá přirozené nepřátele tedy kromě člověka a že se s jeho kůží dá brousit i diamant.  Děti nadchlo dílo „ Zebra“ vyrobené pouze z pryskyřice a koňských štětin od Michela Vitaloniho na kterou ovšem nesměly šahat. To ale neplatilo o soše „Panter“ vyrobenou z bronzu od Michala Gabriela kterého si děti radostně „ochočily” . Velkolepé občerstvení na konec programu podtrhl celkový úžasný zážitek který si děti budou dlouho pamatovat.


2.3. 2014:   Olbram Zoubek - Jízdárna Pražského hradu III

Umělecký workshop s výstavou moderního umění s dětmi z Klokánku Štěrboholy

Již po třetí jsme byli na úžasné výstavě Olbrama Zoubka který dělá sochy letící, vznášející se a beztížné, se kterými rozehrává trochu divadlo: každá v sobě nese určitou náladu, gesto nebo i neslyšitelný výkřik, jako by se spolu chtěly potkat a domluvit. A tak jsme s dětmi z Klokánku Štěrboholy  sochy pozorovali snažili se uhodnout co nám chtějí říci, kam a proč se dívají, jaký je jejich životní příběh, jestli  jsou šťastné či ne, proč mají zlaté vlasy. Fantazie dětí nebrala konce a také to potom na workshopu vložily do svých uměleckých děl. Nakonec  jsme zašli na dobré jídlo. Bylo to moc fajn.  

16.2. 2014:   Olbram Zoubek - Jízdárna Pražského hradu II

Umělecký workshop s výstavou moderního umění s dětmi z Klokánku Praha 4


„Dělám sochy letící, vznášející se a beztížné, se kterými rozehrávám trochu divadlo: každá v sobě nese určitou náladu, gesto nebo i neslyšitelný výkřik, jako by se spolu chtěly potkat a domluvit. " říká sám Olbram Zoubek. A tak jsme s dětmi z Klokánku Láskova Praha 4 se sochami  mluvili, snažili se uhodnout co nám chtějí říci, kam a proč se dívají, diskutovali jsme o barvách proč mají například modrou barvu a dospěli jsme k názoru že těm je špatně od žaludku J. Po uměleckém workshopu jsme šli procházkou na dobré jídlo. Moc jsme si to užili.     
26.1. 2014:   Olbram Zoubek - Jízdárna Pražského hradu

Umělecký workshop s výstavou moderního umění s dětmi z Klokánku Praha 4


„Dělám sochy letící, vznášející se a beztížné, se kterými rozehrávám trochu divadlo: každá v sobě nese určitou náladu, gesto nebo i neslyšitelný výkřik, jako by se spolu chtěly potkat a domluvit. A právě to bude teď v Jízdárně možné,“ říká sám Olbram Zoubek. A tak jsme také udělali s dětmi z Klokánku Láskova Praha 4. Se sochami jsme mluvili, hádali jakou mají náladu, kam a proč se dívají, diskutovali jsme o barvách. Zkrátka výstava byla jako stvořená pro nás. Následný workshop byl plný nápadů a lehkých pírek. Povznesení uměním jsme se šli procházkou po Starém městě dostavit na oblíbené dětské jídlo. Děti dostaly úžasné produkty od našeho sponzora – firmy Wrigley. 

Byl to krásný denAkce v roce 2013

10.11. 2013:   Galerie Vernon - Andrey Kezzyn

Celodenní umělecko kulturní program s dětmi z Klokánku Smržovka


V galerii Vernon jsme s Klokánkem Smržovka shlédli výstavu fotografií petrohradského kreativního fotografa Andreje Kezzyna, která se suverénně může zařadit do linie kontroverzních výstav, které cynicky, mnohdy až sarkasticky poukazují na stále upadající politickou, náboženskou a morální situaci dnešní společnosti. Kreativní workshop jsme proto pojali svobodně s trochou nadsázky. Dále jsme se prošli podzimní Prahou a náš celodenní program jsme zakončili dobrým obědem.
2.6. 2013:   Erpet Golf Centrum - Fotbalmánie

Celodenní sportovně zábavní program s dětmi ze Štěrboholského klokánku

V Erpet Golf Centru se děti ze Štěrboholského Klokánku zúčastnily zábavně sportovního dne zvaném Fotbalmánie. Pro děti byl připraven bohatý program. Například si mohly vyzkoušet jak se hraje golf nebo tenis pod vedením zkušeného trenéra, nebo jak se řídí Fomlule 1 na trenažéru. Po dobrém obědě děti shlédly divadélko a nokonec byly obdarovány krásnými knihami. Budeme se těšit na další ročník.5.5. 2013:  Karel Malich Jízdárna Pražského hradu

Celodenní kulturní program s uměleckým workshopem s dětmi z Klokánku Smržovka

Krásný den jsme prožili s dětmi z Klokánku Smržovka na Pražském hradě. V Jízdárně Pražského hradu na výstavě Karla Malicha. Karel Malich je vizionář a génius. Pomocí drátů svázaných provázky vytváří svoje vlastní světy, v nichž dochází k propojení s přírodou a vesmírem. Často se v myšlenkách vrací do Holic, kde vyrůstal, na kamenecký kopec, z nějž hleděl do rozlehlé krajiny nebo v noci pozoroval hvězdy. To jsou Malichovy životní konstanty, pevné a neměnné. Inspirováni  jeho dílem děti během worksohpu zakomponovávaly dráty a různé předměty které je naplňují sněním a fantazií. Romatickou procházkou po rozkvetlé Praze plné obřích mýdlových bublin a dobrým obědem jsme zakončili náš celodenní program.28.4. 2013: Jiří Anderle "Tenkrát a dnes" a sbírka afrického umění  

Celodenní kulturní program s uměleckým workshopem s dětmi z Klokánku Hostivice


Program pro děti z hostivického Klokánku probíhal v krásné rezidenční čtvrti Bubeneč v Pelleově vile. Vila byla postavena v roce 1890 podle návrhu arch. Rudolfa Koukola a později pojmenována podle francouzského generála M.C.J. Pellého, který byl náčelníkem francouzské vojenské mise v ČSR, náčelníkem hlavního štábu a v roce 1919 hlavním velitelem československé armády. Shlédli jsme cyklus TENKRÁT A DNES který vyslovuje něco, co je dnes běžné v širších úvahách o našich konkrétních životech. Je novým svědectvím o tom, jak těsně je tvorba Jiřího Anderleho spojena s existencí dnešního člověka, v dobrém i zlém, jak to v umění konečně má být. Dále jsme shlédliAndrdleho africkou sbírku, která obsahovala soubor plastik, užitých předmětů a masek. Během následného workshopu si děti vyrobily vlastní africké umění. Nakonec jsme se posílili  ovocným dortem a vyrazili na procházku starobylou Prahou, kterou jsme zakončili výborným obědem. Děti se vracely šťastné a nabité novými dojmy.


24.3. 2013:  Karel Malich Jízdárna Pražského hradu

Celodenní kulturní program s uměleckým workshopem s dětmi z Klokánku Štěrboholy


Oblíbený celodenní program s uměleckým workshopem zaměřeným na dílo Karla Malicha jsme si tentokrát zopakovali s dětmi z Klokánku Štěrboholy. Program jsme zahájili inspirací v Jízdárně Pražského hradu na výstavě Karla Malicha. Karel Malich, vizionář a génius, vytváří pomocí drátů svázaných provázky své vlastní světy, v nichž dochází k propojení přírody a vesmírem. Často se v myšlenkách vrací do Holic, kde vyrůstal, na kamenecký kopec, z nějž hleděl do rozlehlé krajiny nebo v noci pozoroval hvězdy. To jsou Malichovy životní konstanty, pevné a neměnné. Inspirováni  jeho dílem děti během worksohpu zakomponovávaly dráty a různé předměty které je naplňují sněním a fantazií. Romatickou procházkou po Praze a dobrým obědem jsme zakončili náš celodenní velikonoční program.
 24.2. 2013:  Karel Malich Jízdárna Pražského hradu

Celodenní kulturní program s uměleckým workshopem s dětmi z Klokánku Hostivice


Krásně zasněžený den jsme prožili s dětmi z Klokánku Hostivice na Pražském hradě v Jízdárně Pražského hradu na výstavě Karla Malicha. Karel Malich je vizionář a génius. Pomocí drátů svázaných provázky vytváří svoje vlastní světy, v nichž dochází k propojení s přírodou a vesmírem. Často se v myšlenkách vrací do Holic, kde vyrůstal, na kamenecký kopec, z nějž hleděl do rozlehlé krajiny nebo v noci pozoroval hvězdy. To jsou Malichovy životní konstanty, pevné a neměnné. Inspirováni  jeho dílem děti během worksohpu zakomponovávaly dráty a různé předměty které je naplňují sněním a fantazií. Romantickou procházkou po bíle Praze a dobrým obědem jsme zakončili náš celodenní program. 
27.1. 2013: Pablo Picasso - grafiky z let 1904 - 1968 - Galerie Miro

Tematická výstava uměleckých děl a workshop


V Galerii Miro jsme byli s dětmi z Klokánku Štěrboholy srdečně přivítáni osobně majitelem galerie panem Miro Smolákem. Prohlédli jsme si výstavu grafik, která již na první pohled prozrazovala svého slavného autora. S dětmi jsme nad díly diskutovali nejen o umění, ale i o životě v Paříži v době, kdy tam Pablo Picasso tvořil. Přiblížení té doby jsme ilustrovali i o skutečnost, že Pablo na začátku své kariéry musel několik svých děl  spálit v kamnech a to ne proto, že se mu díla nelíbila, ale proto, že mu byla zima. V romantickém domečku s krbem u kostela sv. Rocha jsme  si udělali umělecký workshop a oslavili jsme i narozeniny dvou sourozenců. Potom následovala procházka po Pražském hradě a oběd. Byl to krásný zážitek a ještě jednou děkujeme panu Miro Smolákovi za velkorysé přijetí. 


  Akce v letech 2012 a 2011

1.12. 2012: Poznáváme středověk

Fakultativní výlet za uměním, kulturou a památkami z období středověku

Fakultativní výlet za poznáváním středověku ve spolupráci s klubem PMPC se uskutečnil s dětmi ze Štěrboholského Klokánku. První zastávka byla v historické Středověké krčmě v Dětěnicích s prohlídkou historických sklepů, včetně památného Starého sklepa, kde byly druhotně vloženy barokní klenby.

Návštěva Hradu Kost v doprovodu hradního pána Jirky Brandýského, který nás provedl s poutavým výkladem; Hrad se nachází v krásném prostředí Českého ráje, uprostřed pískovcových skal. Hrad kost vznikl kolem poloviny 14. století a jeho stavebníkem byl Beneš z Vartemberka, zmiňovaný zde již roku 1349. Dominantou stavby je pětipatrová obytná věž, zvaná Bíla. Program přinesl dětem, trávícím celý svůj život v městských podmínkách, aktivní zkušenost s dobovými obyčeji a historií.


Charitativní Divadelní projekt SALOMÉ Prague Mothers Private Club, s.r.o.

Ojedinělý charitativní projekt, jež doposud na poli české dobročinné scény neměl obdoby

Divadelní projekt  "Děti pomáhají dětem", kde dětští ochotničtí herci uvedli v Divadle Bez Zábradlí divadelní hru Salomé. Výtěžek ze vstupného byl věnován o.s. Most k umění na integrační programy dětí z Klokánků.

Premiéra proběhla 3.11.2012 v DIVADLE BEZ ZÁBRADLÍ


3.11. 2012: Divadelní představení Salomé, Galerie GDU: EUROPEAN HORIZONS

Celodenní umělecký program s divadelním představením a umělěckým workshopem

S dětmi z Klokánku Smržovka jsme celodenní program zahájili v divadle Bez Zábradlí, kde jsme shlédli charitativní divadelní představení Salomé, na kterém se o.s. Most k umění spolupodílelo spolu s PMPClubem. Hudbu složil Petr Bende a režii představení měla Jana Epikaridis. V tomto představení hrály pouze děti, a to jak děti členů PMPClubu, tak i děti z Klokánku Štěrboholy. Celé představení mělo krásnou atmosféru, neboť „děti“ herci skutečně své role prožívaly a měly je dokonale nacvičené. Hluboký umělecký dojem jsme si přenesli do Galerie dětského umění „GDU“ na náměstí Franze Kafky, kde jsme po dobrém obědě shlédli výstavu v rámci festivalu současného umění Tina B, na téma EUROPEAN HORIZONS. Na konec programu měly děti umělecký workshop.Link na stránky projektu SALOMÉ


23.10. 2012:  Patricia a Philippe Semprez

Umělecký workshop

Umělecký pár Patricia a Philipp Semprez nás osobně provedli svojí instalaci v rámci festivalu současného umění Tina B. Myšlenka jejich instalace byla aby dospělí lidé byli schopni si hrát jako děti a tím se změnilo jejich chování k lepšímu a následně došlo i k pozitivní změně v celém světě. Proto se v instalaci nacházelo bludiště, skákací panák a v uměleckém videu se dospělí lidé houpali na houpačkách na dětském hřišti. Společným znakem všech děl byla spirála. Děti z Klokánku Hostivice ji tak během workshopu zakomponovaly do svých kreseb. 
21.10. 2012: Festival současného umění Tina B, Galerie Vernon, Galerie GUD

Celodenní umělecký program s workshopem

Celodenního programu pro Klokánek Štěrboholy se zúčastnily děti které vytvářely kolotoče nad postel s umělcem Andreasem Koppem 2.9.2012. Díla která vznikla během tohoto workshopu jsme si  přišli  prohlédnout  do galerie GUD na náměstí Franze Kafky kde jsou vystaveny do ukončení festivalu současného umění Tina B. Děti byly nadšené, že jejich díla jsou vystaveny pro veřejnost a cítily náležitou hrdost. Dále jsme děti provedli výstavou v galerii Vernon kde jsme tentokrát nehovořili pouze o uměleckých dílech a o jejich autorech, ale i o tom, jak se výstava produkuje. Zasvěcenou průvodkyní nám byla finská studentka umění Laura. Děti programem byly velice zaujaté neboť se cítily, že jsou součástí celého procesu.


24.06. 2012:  “GOLEM metamorphosis” – Galerie Vernon

Výstava s tematickým uměleckým workshopem a doprovodným programem

S dětmi z Klokánku Smržovka jsme měli možnost v galerii Vernon shlédnout výstavu “Golem metamorphosis”. Tato výstava je výsledkem projektu který předkládá nový, aktualizovaný, výklad "golemovy" definice v dnešním světě. Golem představuje jakousi nekonečnou moc, nadpřirozenou sílu, která může zároveň tvořit i ničit. Činy, které provokují k válce a nenávisti, konfrontují umělci s golemem stvořeným k řešení problémů, k ochraně a k vyvolání pozitivního přístupu k transformaci. Význam golema lze interpretovat jak negativním, tak pozitivním způsobem změny. Golem měl chránit, ale způsobil revoluci. Naši inspiraci z výstavy jsme si přenesli do parku kde jme udělali workshop - koláž různých barev. Počasí nám přálo a tak jsme po pikniku vyšplhali na horolezeckou stěnu a menší děti prošly překážkovou dráhou.
27.05. 2012:  Erpet Golf Centrum “Fotbalmánie 2012”

Sportovní den s doprovodným programem a řadou populárních osobností

Sportovní den, kterým provázel moderátor David Kozohorský se také zúčastnily děti z Klokánku Hostivice a Štěrboholy. Děti byly nadšené, jelikož celý den byl přímo nabitý sportovními i nesportovními aktivitami, mohly si zkusit např. tenis, basket, fotbal, golf a díky příznivému počasí byl i bazén plný dětí. Pro ty, kterým se nechtělo sportovat, bylo připraveno dětské divadelní představení – „Oblékací pohádka“, zábavné atrakce - trampolíny, „divoký býk“, soutěž dvojic o shození soupeře a nesměl chybět ani skákací hrad. Pro zpestření dne přišlo i pár zajímavých hostů, mezi nimi i zpěvák Michael Foret, několikanásobný vicemistr ČR v trialu Vlasta „Kabeláč“ Čiháček a bývalí fotbaloví reprezentanti, Vratislav Lokvenc, Karol Kisel, Karel Piták, Jan Klíma, Horst Siegl a Václav Drobný. Setkání se zajímavými hosty s pestrými životními zkušenostmi bylo pro děti silnou inspirací.21.04. 2012:  “Ateliér Bílá Labuť”

Teorie a praxe výtvarných technik s krásným výhledem na Prahu v Aterliéru Bílá Labuť


Děti z Klokánku Hostivice hravou formou prošly pod vedením odborné instruktorky základní výtvarné techniky v ateliéru Bílá Labuť.  Každé dítě si vybralo dle svého přání - některé děti malovaly svojí předlohu a jiné malovaly dle své vlastní fantazie. V ateliéru byla inspirativní atmosféra podpořena krásným výhledem na celou Prahu.
01.04. 2012:  Shirana Shahbazi “Takže znova”

V galerii Rudolfinum jsme se s dětmi ze štěrboholského Klokánku nechali inspirovat výstavou Shirany Shahbazi “Takže znova.”

Shirana Shahbazi kombinuje barevná zátiší z geometrických útvarů nebo předmětů inspirovaných holandskými zátišími 17. století. S dětmi jsme se tak vydali na cestu  obrazu od hyperrealistického napodobení skutečnosti ke geometrické abstrakci a nepředmětnosti. Po workshopu děti podnikly “cestu kolem světa” nad mapou světa a plnily různé zábavné úkoly.
04.02. 2012:  “Tauromaquia: Tváří v tvář býku”... býkům se tváří v tvář postavily i děti z Klokánku Štěrbohloly 


Děti z Klokánku Štěrboholy se tentokrát prošly výstavou „Tauromaquia: Tváří v tvář býku,“ která jim ve výstavních sálech Obecního domu představila díla Picassa, Dalího, Goyi, Filly a Čapka. Všechny umělce tentokrát spojuje téma býčích zápasů. Svět koridy mohly děti zažít skrze obrazy na vlastní kůži a dozvědět se tak o španělské tradici něco více. Dílo, které je uchvátilo snad nejvíce, byl Picassův přípravný karton k tapiseriím kresby Guernica, jehož hodnota je nevyčíslitelná a který doposud nebyl zapůjčen mimo Francii. Kresba má stejně impozantní rozměry jako tapiserie: 7 x 3,3 m. Výstavou děti provedla hlavní organizátorka výstavy, paní Monika Burian Jourdan. Po prohlídce následoval společný oběd a workshop, na kterém se projevilo, že i malí umělci mohou v sobě ukrývají velký talent.


22.01. 2012:  Jan Hísek “Noční Jezdec” 

V galerii Rudolfinum jsme se s dětmi z hostivického Klokánku nechali inspirovat výstavou Jana Híska „Noční jezdec.” Autor patří k ojedinělým, výrazně nečasovým autorům. Jeho tvorba se odvíjí po vlastní linii prakticky nezávislé na dobových trendech, směrech, diskusích, má vlastní dynamiku, tempo, témata i čtení. Veřejnosti jsou nejznámější jeho minuciózní grafiky, mezzotinty, ilustrující různé texty, ale vydávané i jako samostatné soubory či jednotlivé edice. Nejvlastnější jádro jeho práce však tvoří obrazy, které se jen sporadicky dostávají na veřejnost. Pro Híska je specifický až ornamentální způsob rozvíjení tématu v neohraničeném prostoru, kdy logiku viditelného dává co nejvíc do služeb neviditelného, přesněji viditelného ponejvíce jen vnitřním zrakem. Témata jsou často propojena s odkazy a konotacemi na široké spektrum obrazových i myšlenkových proudů z různých period dějin výtvarného umění. Výstava, i přes zdánlivě nevelký rozsah, představuje ve vystavených 33 obrazech zásadní průřez umělcovou tvorbou, je to reprezentativní přehled myšlení a tvorby jednoho z mimořádných českých malířů současnosti. Po následném workshopu jsme si udělali „výstup“ na Malostranskou věž kde jsme vesele zakončili náš program.


12.01. 2012:  Interview v pořadu Česká televize “Sama doma”

Česká televize nás pozvala s dětmi z hostivického Klokánku na interview do pořadu ČT1 „Sama doma.“ Interview bylo příležitostí seznámit diváky s naší prací a tím co Most k umění dětem přináší. Během interview děti vyzkoušely některé z technik které se v rámci uměleckých seminářů naučily aby mimo jiné divákům České televize ukázaly co jim naše programy přináší. Na studiový pult jsme vystavily některá „umělecká“ díla která vznikla během našich workshopů. Vystavily jsme také šátky které byly potištěny podle návrhů dětí z Klokánku a které si mohly čtenářky časopisu Marie Claire zakoupit. Výtěžek z těchto šátků bude využit při přípravě dalších workshopů o.s. Most k umění. Návštěva a rozhovor v televizi byl pro všechny příjemný zážitek.Akce v roce 2011  

Prosinec 04.12. 2011:  “Štěpán Beránek Ochutnávka z mojí hlavy” Galerie Vernon

Celodenní program pro kroměřížský Klokánek

Děti z kroměřížského Klokánku  provedl osobně svojí výstavou sochař Štěpán Beránek. Pro děti to bylo neuvěřitelně inspirativní když nad díly mohly diskutovat se samotným autorem a nahlédnout přímo do jeho myšlenek. Díla představují autorovy hluboké prožitky z jeho života. Zobrazuje je jedinečným a neopakovatelným pojetím pomocí nerozmanitějších materiálů které neobvykle používá. Tím děti získaly odvahu při následném workshopu a neváhaly  tak sáhnout  po netradičních materiálech.  Po obědě jsme se projeli lodí po historickém centru Prahy a shlédli expozici muzea Karlova mostu kde byl k vidění i největší slaměný betlém na světě. Náš celodenní  program jsme zakončili na vánočně ozdobeném Staroměstském náměstí.  

Prosinec 04.12. 2011:  “Štěpán Beránek Ochutnávka z mojí hlavy” Galerie Vernon

Celodenní program pro Klokánek Smržovka

Celodenní program pro děti z Klokánku Smržovka byl uspořádán paralelně s programem pro děti z kroměřížského Klokánku, což přineslo mimo širší uměleckou náplň i příjemné prostředí a intenzivnější společenský zážitek. V nově otevřené galerii Vernon děti provedl osobně svojí výstavou sochař Štěpán Beránek. Díla představují autorovy hluboké prožitky z jeho života. Zobrazuje je jedinečným a neopakovatelným pojetím pomocí nerozmanitějších materiálů které neobvykle používá. Tím děti získaly odvahu při následném workshopu a neváhaly  tak sáhnout  po netradičních materiálech.  Po obědě jsme se projeli lodí po historickém centru Prahy a shlédli expozici muzea Karlova mostu kde byl k vidění i největší slaměný betlém na světě. Náš celodenní  program jsme zakončili na vánočně ozdobeném Staroměstském náměstí.
 

13.11. 2011:  “Zachycení pohybu v moderním umění s uměleckým workshopem inspirovaným dílem Františka Kupky”

Celodenní program pro hostivický Klokánek

Program pro hostivický Klokánek v Museum Kampa. Prohlédli jsme si expozici musea a soustředili jsme se na díla která pomocí různých technik zachycují pohyb. Následně děti v uměleckém workshopu vytvářely díla která jsou plná pohybu a moderního umění. 
 
Listopad 05.11. 2011:  “Green art - umění o ekologii” Galerie Vernon

Celodenní program pro kroměřížský Klokánek

První výstava v nově otevřené galerii Vernon v Praze 7 se věnovala umění o ekologii. Autoři z celého světa, kteří zde vystavovali svá díla v rámci  festivalu současného umění  Tina B vyjadřovali svůj pohled na dnešní svět. Ekologie je někdy vnímána jako politický názor či druh ekonomie. Umění je věc veřejná a svobodná a tak je přirozené že umělci vyjadřují svůj názor bez zábran. Tím nás burcují nebo dokonce přinutí běžného člověka k zamyšlení a někdy tato provokace vede i ke změně našeho chování. Nad tímto zajímavém a aktuálním tématem jsme se s dětmi z kroměřížského Klokánku společně zamýšleli. Děti měly plno nápadů jak změnit svět k lepšímu, a bylo by určitě přínosem kdyby celá společnost podobným názorům více naslouchala. Po obědě jsme si prohlédli Staroměstské náměstí a museum Karlova mostu. Po projížďce lodí jsme výstupem na Malostranskou věž zakončili náš celodenní program. 
Říjen, 02.10. 2011: “Zachycení pohybu v moderním umění s uměleckým workshopem moje první malba na plátno inspirovaná dílem Františka Kupky”

Celodenní program pro štěrboholský Klokánek

Celodenní program pro štěrboholský Klokánek byl zahájen v Museu Kampa. Prohlédli jsme si expozici musea a soustředili jsme se na díla která pomocí různých technik zachycují pohyb. Využili jsme teplého počasí a umělecký workshop jsme udělali na břehu Vltavy kde si děti namalovaly plátno inspirované dílem Františka Kupky. Po workshopu s piknikem jsme si vyjeli lanovkou na Petřín kde jsme navštívili Petřínskou rozhlednu a stoleté Bludiště. Děti se vrátily na Klokánek spokojené a obohacené novými uměleckými zážitky.

  
  
  

Září, 18.09. 2011: “Zachycení pohybu v moderním umění a vytvoření uměleckého návrhu na dámský šátek pro časopis Marie Claire”

Celodenní program pro hostivický Klokánek

Celodenní program pro hostivický Klokánek byl zahájen v Museu Kampa. Prohlédli jsme si expozici musea a soustředili jsme se na díla která pomocí různých technik zachycují pohyb. Děti se pak během uměleckého workshopu mohly rozcvičit s inteligentní plastelínou která je neustále v “pohybu“ a objevuje nové a nové tvary. Hlavní částí uměleckého workshopu bylo vytvoření uměleckého návrhu na dámský šátek pro časopis Marie Claire. Tento šátek bude nabízen jeho čtenářkám a část výtěžku bude rovněž věnována o.s. Most k umění pro podporu dalších pokračování série workshopů. Dále jsme si udělali piknik na břehu Vltavy kde jsme oslavili Markovi osmnácté narozeniny. Po pikniku jsme si vyjeli lanovkou na Petřín kde jsme navštívili Petřínskou rozhlednu a stoleté Bludiště. Děti se vrátily na Klokánek spokojené a obohacené novými kulturními zážitky. 

  
  

 

Červen 05.06. 2011:  “Den dětí v Erpet golf centru”


Den dětí v Erpet golf centru s Klokánkem Smržovka

Na den dětí v Erpet golf centru přijely děti z Klokánku Smržovka. Byl to den plný zábavy sportu a kultury. Děti si zahrály fotbal, tenis, zaplavaly si v bazénu. V soutěžích vyhrály spoustu věcných cen, projely se na lodičce, zadováděly si na různých atrakcích a na konec shlédly vystoupení Super Star Moniky Bagárové, která se s dětmi ochotně vyfotila. Byl to krásný den. 

  Květen 08.05. 2011:  “Volkswagen rodinný minimaratón 4,2 km”

Program pro štěrboholský Klokánek s účastí na Volkswagen rodinném minimartonu

Program pro štěrboholský Klokánek jsme započali závodem“ Volkswagen Rodinný minimaraton 4,2, km”. Děti běžely statečně až do cíle.  Atmosféru celého maratonu dobře nastartoval Marathon Music Festival spolu s parašutisty kteří skákali z vrtulníku a přistávali přímo na Staroměstské náměstí. Dále jsme procházkou šli k přívozu který nás převezl na druhý břeh Vltavy kde jsme se naobědvali v Erpet Golf Centru a u bazénu jsme si udělali malý workshop. Oslavili jsme Románkovi desáté narozeniny. Nakonec si děti zahrály tenis.


Květen 07.05. 2011:  “Piknik na zámku Jablonná nad Vltavou se členy Prague Mothers Private Clubu”

  
Zámek Jablonná nad Vltavou & Prague Mothers Private Club

Děti z Klokánku Smržovka mohly prožít v luxusních prostorách zámku Jablonná nad Vltavou se členy privátního klubu „Prague Mother private Club“ celodenní kulturní program. Během programu se vybral příspěvek na další kulturní akce pro děti z Klokánků ve výši 8.700,-Kč. Děti si mohly prohlédnout krásnou expozici nově zrekonstruovaného zámku, projet se na ponících, zaposlouchat se do dobové hudby, zatančit si s dobovými tanečnicemi. Kluci si mohli vyzkoušet jaké to bylo v dobách statečných rytířů kteří museli bránit svou čest s mečem v ruce. Nezapomenutelný zážitkem bylo vidět na hladině jezírka černé labutě s červenými zobáky. Piknikový koš byl plný dobrot a tak děti odjely zpět nejen nasycení kulturou a dobrými zážitky ale i dobrým jídlem a pitím. Duben 10.04. 2011:  “Karel Škréta v Jízdárně Pražského hradu a kopie korunovačních klenotů ve Vladislavském sále”


Program pro štěrboholský Klokánek jsme započali prohlídkou výstavy ”Karel Škréta jeho Doba a Dílo”. 

Tato velkolepá výstava zahrnovala Škrétova díla alegorie, religiózní témata, profánní témata a portréty. Široká škála Škrétova díla nám tak dovolovala se s dětmi zamýšlet nad různými tématy například jak se ve Škrétově době žilo, jak se lide oblékali co jedli které hodnoty vyznávali ale také co dílo chtělo vyjádřit a k jakému účelu sloužilo. Následný workshop jsme pojali netradičně a to použitím techniky “koláže” inspirovaný kolážemi od Ladislava Nováka. Stránky časopisů děti  trhaly  na malé kousky a lepily na plátno a potom plátno dokreslily do požadovaného vzhledu. Dále jsme ve Vladislavském sále shlédli kopie Českých korunovačních klenotů. Po obědě jsme navštívili Staroměstské náměstí, Malostranskou věž, museum Karlova mostu a projížďkou lodí po centru Prahy jsme zakončili celodenní program.

Pozn.  fotodokumentace je omezena zákazem focení na výstavě Karla Škréty
20.02. a 26.03. 2011:  “Karel Škréta v Jízdárně Pražského hradu a  relikviář sv. Maura” 

Dva celodenní programy pro hostivický Klokánek jsme započali prohlídkou výstavy ”Karel Škréta jeho Doba a Dílo”. 

Tato velkolepá výstava zahrnovala Škrétova díla alegorie, religiózní témata, profánní témata a portréty. Široká škála Škrétova díla nám tak dovolovala se s dětmi zamýšlet nad různými tématy například jak se ve Škrétově době žilo, jak se lide oblékali co jedli které hodnoty vyznávali ale také co dílo chtělo vyjádřit a k jakému účelu sloužilo. Následný workshop jsme pojali netradičně a to použitím techniky “koláže” inspirovaný kolážemi od Ladislava Nováka. Stránky časopisů děti  trhaly  na malé kousky a lepily na plátno a potom plátno dokreslily do požadovaného vzhledu. Dále jsme ve Vladislavském sále shlédli nádherný relikviář sv. Maura a kopie Českých korunovačních klenotů. Po obědě jsme navštívili Staroměstské náměstí, museum Karlova mostu a projížďkou lodí po centru Prahy jsme zakončili program.


Pozn.  fotodokumentace je omezena zákazem focení jak na výstavě Karla Škréty tak relikviáře sv. Maura

  


Akce v roce 2010


Prosinec 11.12. 2010:  “Karel Škréta v Jízdárně Pražského hradu a  relikviář sv. Maura” 

Program pro děti z kroměřížského Klokánku

Vánoční program pro děti z kroměřížského Klokánku započal prohlídkou výstavy ”Karel Škréta jeho Doba a Dílo.” Tato velkolepá výstava zahrnovala Škrétova díla alegorie, religiózní témata, profánní témata a portréty. Široká škála Škrétova díla nám tak dovolovala se s dětmi zamýšlet nad různými tématy například: jak se ve Škrétově době žilo, jak se lidé oblékali, co jedli, které hodnoty vyznávali, ale také co dílo chtělo vyjádřit a k jakému účelu sloužilo. Následný workshop jsme pojali netradičně a to použitím techniky “froasaž” od Ladislava Nováka. Pergamenový papír děti  zmačkaly a jaký výjev se jim zjevil tak ten vybarvily a přilepily na plátno. Dále jsme ve Vladislavském sále shlédli nádherný relikviář sv. Maura a kopie Českých korunovačních klenotů. Po obědě jsme navštívili vánočně vyzdobené Staroměstské náměstí, museum Karlova mostu a projížďkou lodí po již večerní zasněžené zimní Praze jsme zakončili celodenní program.Pozn.  fotodokumentace je omezena zákazem focení jak na výstavě Karla Škréty tak relikviáře sv. Maura Prosinec 11.12. 2010:  “Karel Škréta v Jízdarně Pražského hradu a  relikviář sv. Maura” 

Program pro děti z Klokánku Smržovka

Vánoční program pro děti z  Klokánku Smržovka započal prohlídkou výstavy ”Karel Škréta jeho Doba a Dílo.” Tato velkolepá výstava zahrnovala Škrétova díla alegorie, religiózní témata, profánní témata a portréty. Široká škála Škrétova díla nám tak dovolovala se s dětmi zamýšlet nad různými tématy, například: jak se ve Škrétově době žilo, jak se lide oblékali, co jedli, které hodnoty vyznávali, ale také co dílo chtělo vyjádřit a k jakému účelu sloužilo. Následný workshop jsme pojali netradičně a to použitím techniky “froasáž” od Ladislava Nováka. Pergamenový papír děti  zmačkaly a jaký výjev se jim zjevil tak ten vybarvily a přilepily na plátno. Dále jsme ve Vladislavském sále shlédli nádherný relikviář sv. Maura a kopie Českých korunovačních klenotů. Po obědě jsme navštívili vánočně vyzdobené Staroměstské náměstí, museum Karlova mostu a projížďkou lodí po již večerní zasněžené zimní Praze jsme zakončili celodenní program.Pozn.  fotodokumentace je omezena zákazem focení jak na výstavě Karla Škréty tak relikviáře sv. Maura

Listopad 21.11. 2010:  “Josef Svoboda, Robert Wilson, Světlo, Light up the lights”

Program pro děti ze štěrboholského Klokánku

Umělecký workshop pro děti ze štěrboholského Klokánku ”Josef Svoboda Robert Wilson Světlo Light up the lights” v Museum Kampa se zabýval úlohou a možnostmi využití světla ve světě umění a ve scénografii. Prohlédli jsme si návrhy scén  od Josefa Svobody které používají právě světelných efektů k vytvoření žádané atmosféry a kompozice. Dále jsme shlédli projekci  video obrazu s americkou herečkou Wyonou Ryder od Roberta Wilsona. 


   
Říjen 10.10. 2010:  “Cartier na Pražském hradě a České korunovační klenoty”

Program pro děti z kroměřížského Klokánku

Výjimečný program pro děti z kroměřížského Klokánku jsme započali v Jízdárně Pražského hradu prohlídkou  špičkových děl z celé historie tvorby dílny Cartier, která je jedna z nejproslulejších šperkařských dílen světa. Výjimečnost krásy a stylu děti vtiskly i do svých děl během následného workshopu. 

Ve Vladislavském sále Pražského hradu shlédli kopie  Českých korunovačních klenotů. Svatováclavskou korunu, Královské žezlo a  Jablko symbol českého státu, náš nejcennější poklad. Vystoupali na vrchol Malostranské věže kde nás ohromil nádherný výhled na Karlův most a okolí. Dále jsme se seznámili v Museu Karlova mostu jak se stavěl Karlův most.  

Projížďkou lodí po historickém centru Prahy a občerstvením na lodi Marina jsme zakončili náš celodenní kulturní program.
Září 26.09. 2010:  “Pohyb v moderním umění v Museu Kampa” 

Program pro děti z hostivického Klokánku Expozice Středoevropského moderního umění


Expozice Františka Kupky a Otto Gutfreunda

S dětmi z hostivického Klokánku jsme se inspirovali vystavenými díly v Museu Kampa. Během následného workshopu jsme se nejprve “rozcvičili” na inteligentní plastelíně a následně jsme na plátno vytvářeli abstraktní umělecká díla zachycující pohyb. Dětem jsme tak ukázali že umělecké dílo nemusí vypadat jako fotografie aby měla myšlenku a cíl.
Září 19.09. 2010:  “Cartier na Pražském hradě a České korunovační klenoty” 

Program pro děti z kroměřížského Klokánku

Výjimečný program pro děti z kroměřížského Klokánku jsme započali v Jízdárně Pražského hradu prohlídkou  špičkových děl z celé historie tvorby dílny Cartier, která je jedna z nejproslulejších šperkařských dílen světa. Výjimečnost krásy a stylu děti vtiskly i do svých děl během následného workshopu. Dále jsme ve Vladislavském sále Pražského hradu shlédli kopie  Českých korunovačních klenotů. Svatováclavskou korunu, Královské žezlo a  Jablko symbol českého státu, náš nejcennější poklad. 

Projížďkou lodí po historickém centru Prahy a občerstvením jsme zakončili náš celodenní kulturní program.

 
Červen 05.06. 2010:  “Den dětí v Museu Kampa”

Den dětí v Museu Kampa pro děti ze štěrboholského Klokánku

Pro děti ze štěrboholského Klokánku jsme měli připravený bohatý kulturní a zabavný program. Umělecké workshopy pro všechny věkové kategorie, soutěže, hry a hudební program. Během celého dne nám svítilo sluníčko, což podtrhlo již tak krásnou atmosféru.


Květen 30.05. 2010:  “Aleš Veselý” 

Celodenní program pro děti z Klokánku Kroměříž "Aleš Veselý"

Celodenní program pro děti z Klokánku Kroměříž jsme započali prohlídkou Musea Karlova mostu a projížďkou lodí po historickém centru Prahy s odborným výkladem o historii Prahy. V Museu Kampa jsme navštívili krátkodobou výstavu Aleše Veselého. Dílo Aleše Veselého nás inspirovalo v našem workshopu svými velkoplošnými obrazy, které jsou nabité pohybem a svobodou. Dále jsme vyjeli lanovkou na Petřín kde jsme zdolali vrchol Petřínské rozhledny a bloudili jsme v starobylém petřínském bludišti. Na závěr programu jsme si prohlédli Museum miniatur v areálu Strahovského kláštera.


Květen 23.05. 2010:  “Dokoupil 100”

Celodenní program pro děti z Klokánku Smržovka "Dokoupil 100"

Celodenní program pro děti z Klokánku Smržovka jsme započali v Jízdárně Pražského hradu prohlídkou výstavy “Dokoupil 100“ a shlédnutím dokumentu o Dokoupilově životě. Dokoupilovo dílo na děti působilo velmi uvolněně a kreativně, což se projevilo i v následném workshopu na břehu Vltavy. Dále jsme si prohlédli expozici Musea miniatur, zdolali vrchol Petřínské rozhledny, bloudili v zrcadlovém bludišti a lanovkou sjeli z vrcholu Petřína. Na závěr programu jsme pluli lodičkou po centru Prahy.   Duben 25.04. 2010:  “Dokoupil 100” 

Celodenní program pro děti z kromeřížského Klokánku "Dokoupil 100"

Celodenní program pro děti z kromeřížského Klokánku jsme započali v Jízdárně Pražského hradu prohlídkou rozmanité výstavy “Dokoupil 100“ a shlédnutím dokumentu o Dokoupilově životě. Dokoupilovo dílo na děti působilo velmi uvolněně a kreativně, což se projevilo i v následném workshopu na břehu Vltavy. Dále jsme si prohlédli expozici Musea miniatur, zdolali vrchol Petřínské rozhledny, bloudili v Bludišti a lanovkou sjeli z vrcholu Petřína. Na závěr programu jsme pluli lodičkou po centru Prahy.Duben 18.04. 2010:  “Dokoupil 100” 

Celodenní program pro děti ze štěrboholskeho Klokánku "Dokoupil 100" 

Celodenní program pro děti ze štěrboholskeho Klokánku jsme započali v Jízdárně Pražského hradu prohlídkou úžasné výstavy “Dokoupil 100“ a schlednutím dokumentu o Dokoupilově životě. Dokoupilovo dílo na děti působilo velmi sebevědomě a kreativně což se projevilo i v následném workshopu na břehu Vltavy. Cestou jsme viděli výměnu hradní stráže, prohlédli si expozici Musea miniatur, zdolali vrchol Petřínské rozhledny, bloudili v Bludišti a lanovkou  sjeli z vrcholu Petřína.

  
  
   Březen 28.03. 2010:  “Daniel Gonzales - Galerie Vernon”

Umělecký workshop pro děti z hostivického Klokánku s dílem Daniele Gonzalese  

V krásné galerii Vernon jsme si s dětmi z hostivického Klokánku prohlédli flitrové obrazy Daniele Gonzalese. V následujícím uměleckém workshopu jsme tvořili díla inspirované jihoamerickou kulturou tak, jak se zrcadlí v Gonzálesově díle. Děti byly nadšeni z monžnosti použití neobvyklého uměleckého materiálu jako barevná peříčka, korálky, flitry, provázky či dráty. 

Dále jsme shlédli ve 3D v IMAXU Alenku v říši divů která dovršila atmosféru inspirativně a plnohodnotně stráveného volného času s uměleckým duchem. 

Poděkování butiku s luxusním dětským oblečením Ditís-babyluxury za zakoupení vstupného.
Únor 21.02.2010:  “Enkaustika, aneb horká cesta k abstraktnímu umění” 

Umělecký workshop pro děti ze štěrboholského Klokánku ”Enkaustika, aneb horká cesta k abstraktnímu umění”  

Během terapeutického pobytu v solné jeskyni si děti postupně vyzkoušely Enkaustiku neboli malbu horkým voskem z kterého tvořily abstraktní malby. Touto technikou malovali již ve starém Egyptě aby zachytili podobu egypských faraonů. Tenkrát se však včelí vosk barvil prachem z usušených květin, zatímco dnes se používa potravinářské barvivo. 

   
   Leden 24.01. 2010:  “Koláž na plátno inspirová dílem Daniela Gonzalese” 

Umělecký workshop pro děti z hostivického Klokánku „Koláž na plátno inspirovaná dílem Daniela Gonzalese” 

Nechali jsme se  inspirovat  Gonzálesovými  flitrovými obrazy, které jsou pestré a veselé, a tak se samozřejmostí vztupují do světa dětské fantazie.

Během terapeutického pobytu v Hnězdenské solné jeskyni jsme hromadili  a vytvářeli land art a měli hudební workshop se středověkými hudebními nástroji které si mohly děti sami vyzkoušet. 

Na závěr jsme oslavili 11. narozeniny jedné mladé slečny, která dostala krásné oblečení od dětského butiku Ditis se značkovým dětským oblečením.