Most k umění z.s.

Wrigley projekt “Hubba Bubba a já”

Občanské sdružení Most k umění ve spolupráci s Wrigley, spol. s.r.o. představilo kreativní projekt pro děti ze zařízení pro přechodnou rodinnou péči Klokánek.


Projekt byl připraven pro děti ale i tety ze zařízení Klokánek v celé České republice.  V rámci tohoto projektu účastníci vytvářeli co nejoriginálnější obrázek na jedno ze zadaných témat: 

  • Navrhni perfektní žvýkačku Hubba Bubba. Jak by měla vypadat ideální žvýkačka? Jakou bude mít příchuť? Jaký tvar? Jak bude vypadat její obal?
  • Zážitek s Hubba Bubba pětkou: Kam bys nejraději vyrazil/a s partou kamarádů Hubba Bubba na výlet? Nakresli, jaké dobrodružství by mohla společně s tebou podniknout Hubba Bubba pětka!
  • Moje největší dobrodružství: Nakresli, svůj co nejzajímavější zážitek. Fantazii se meze nekladou!


Všechny děti a tety, které se projektu zúčastnili, obdrželi jako odměnu žvýkačky. Dále všechny děti obdržely ponožky od firmy Bellinda.

Kresby byly vystaveny od 28.3.09 do 04.04.09 v knihovně a v prostorách městského úřadu v Kbelích, Městské části Praha 19. Během výstavy byla zajištěna také ochutnávka produktů firmy Wrigley.   

Z každého Klokánku byla vylosována jedna kresba od dětského autora. Děti vylosovaných kreseb jely do Musea Kampa na bohatou oslavu, kde mimo jiné uviděly svoji kresbu vystavenou.

Tento projekt měl pozitivní dopad na psychický stav dětí a prokazatelně podnítil jejich sebedůvěru: zvládnutí zadaného úkolu, podněcování tvořivosti a pozitivní motivace k tvůrčímu myšlení mají na psychiku ohrožených dětí přímý vliv. Tvůrčí aktivity jsou zároveň všeobecně známé jako druh terapie. Děti se navíc nejen zúčastnily projektu, ale jejich práce byla veřejně vystaveny! Děti vylosovaných kreseb  z celé ČR měly možnost zažít netradiční den plný her, zábavy ale také vzdělávání v Museu Kampa, které zprostředkovává výtvarné umění dětem skutečně originálními způsoby.